Gece Nöbetçileri IKEA ile Kışa Hazır(mış)!

Gece Nöbetçilerinin pelerinleri IKEA kilim

Paylaşmayı unutmayın.

7. sezonuyla Temmuz ayında esmeye başlayan Game of Thrones rüzgarı tüm dünyayı kasıp kavuruyor ve sezon bitse de durulacak gibi görünmüyor. Hakkında çıkan her yazıyı okumadan edemiyoruz ve bir bölümü izlemeden diğerini merak etmeye başlıyoruz. Her zaman böyle yapımlar gelmediği için de hakkında çıkan her habere kulak kesiliyoruz. Bu girişi yapma sebebimiz de Game of Thrones ile ilgili yeni bir şey öğrenmiş olmamız ve bunun bizi şaşırtmış olması. Sizlerin de ilgisini çekeceğini umuyoruz. Öyleyse başlayalım.

IKEA Kuzey’in de Her Şeyi

Gece Nöbetçileri‘nden bahsedeceğiz biraz. Onları hepimiz çok iyi tanıyoruz. Onlar, kuzeyin koruyucusu! En uzun gece geldiğinde, geçilmez olduğunu umduğumuz kapının nöbetçileri onlar, kargalar! Hazır kış da gelmişken onların o heybetli pelerinlerinden bahsetmek istiyoruz. Gece Nöbetçileri‘nin ihtişamı meğer IKEA‘dan geliyormuş. Evet, yanlış duymadınız IKEA! “Daha nerede karşımıza çıkabilir ki?” dediğimiz bu marka, burada da kaşımıza çıkıyor.

Gece Nöbetçilerinin pelerinleri IKEA kilim

@gameofthroneswikia

Game of Thrones ile çalışan eski bir kostüm tasarımcısı dizide pelerin olarak IKEA kilimlerinin kullanıldığını açıklamış. Dizinin ilk beş sezonunda kostüm tasarımcısı olarak görev alan Michele Clapton, geçen sene UCLA‘da yaptığı bir konuşmada Gece Nöbetçileri’nin pelerinlerinin, aslında IKEA kilimlerinden yapıldığını söylemiş. Clapton, “Bu pelerinler aslında IKEA kilimi” diyerek, kostüm ekibinin nihai parçalar için kullanılmadan önce kilimlerin kesilip tıraş edildiğini ve boyandığını açıklamış. Dünyanın en iyi dizisi de olsanız tasarruflu olmanız gerekiyor elbette!

Gece Nöbetçilerinin pelerinleri IKEA kilimmiş

@gameofthroneswikia

Clapton yaptığı açıklamada “Çekim koşulları ne olursa olsun bütçe her yıl aynıdır, evet ama yine de yeterli değildir.” sözlerine “Kısıtlandığınız her neyse, sizi daha akıllı yapar. İşe yarayacak bir şeyler bulabilir, bunları tekrar kullanabilirsin” şeklinde de ekleme yapmış. Sözlerine “İzleyicilerimin kostümleri koklamasını istiyorum. Kostümler balmumu ile kaplanmış ve donmuşlardı. Bu durum, düzenlemenin bir parçasıydı.” şeklinde devam etmiş. Bu yaratıcılıkları ve tasarruflu oluşları sebebiyle onları tebrik ediyoruz!

Sloganı alalım öyleyse: IKEA Kuzey’in her şeyi!

Ancak eminiz Jon Snow bunu da bilmiyordur!

IKEA’nın her yerde karşımıza çıkmasına alışmıştık ancak Game of Thrones’ta hem de Gece Nöbetçileri’nin üzerinde onunla karşılaşmak gerçekten sürpriz oldu! Demir Taht da IKEA olabilir mi acaba?! Bunun ötesinde kış gelip çattı ancak henüz Ak Gezenler‘i de hiç göremedik. Şimdilik Daenerys Targaryen ejderhaları ile Güney’i ısıtadursun ancak elbette kış gelecek ve ejderha camının yanında IKEA kilim de Ak Gezenler’e karşı savaşacak!

Michele Clapto’nun konuşmasının tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili olduğunu düşündüğümüz Modaya Yön Veren Marka: IKEA yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Kaynak

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar