Singapur Havayolları’ndan Güvenlik Kuralları İçin Otantik Bir Dokunuş

Singapur Havayolları'nın Yeni Güvenlik Kuralları Videosu

Paylaşmayı unutmayın.

Uçuş Güvenliği için Otantik Bir Dokunuş

Havayolu şirketleri uçuş öncesi güvenlik kuralları için -belki de çoğumuz izlemediğindendir ki- farklı videolar ile dikkatimizi çekmeye çalışarak yaratıcılıklarını ortaya koyuyorlar. Kimi zaman tanıdık yüzler ile kimi zaman fantastik videolar ile bizi etkilemeye çalışsalar da etrafımıza bakındığımızda pek dikkate alınmadığını görüyoruz.

Singapur Havayolları’nın son güvenlik videosu, bunu değiştirmek için yaklaşık 6 dakikalık otantik bir gösterim sunuyor. Huzur dolu bir müziğin arka planda yer aldığı videoda, fotojenik şehir Singapur’un ikonik yerlerini gezerken, bir yandan da güvenlik kurallarını bir sanat eseri gibi yorumlayarak, bize panoramik bir gezinti sunuyor. İzlemeden önce belirtmek gerekir ki; videoda anlatımı yapan ve mekanları gezerken izlediğimiz Singapurlu kız Elizabeth Quek, gerçekte de Singapur Havayolları’nda kabin görevlisi olarak çalışıyor.

Singapur Havayolları ve Singapur Turizm Ofisi arasında anlaşma yapılarak hazırlanan bu videoda, şehrin önemli simgeleri olan Boat Quay, The Intan Peranakan Home Müzesi, Nehir Safarisi, Haji Lane, Adventure Cove WaterparkTM, Henderson Waves, Capitol Tiyatrosu ve Gardens by the Bay özenle işlenerek izleyiciye aktarılıyor.

güvenlik kuralları

@ttgtravelhof

Bizce yapılan en güzel uçuş güvenlik videolarından biri olan bu videoyu izleyelim ve daha sonra hem ülkemizde hem de dünya çapında yapılan farklı güvenlik videolarına bir göz atalım.

Türkiye’den ve Dünya’dan Uçuş Güvenlik Kuralları Videoları

Türkiye’de de bu konuda farklı havayolu şirketleri, değişik temalarla dikkatimizi çeken güvenlik videoları çekti. Önce Türk Hava Yolları’nın internet fenomeni Zach King’i oynattığı, göz yanılmalarıyla şaşırtan güvenlik videosunu izleyelim.

Pegasus da bu konuda genellikle çocuklar üzerinden ilgiyi çekebileceğini düşünmüş ki; aşağıda izleyeceğiniz 2 videoda, önce tüm uçuş ekibinin çocuklardan oluştuğu bir video, daha sonra da bir çocuğun gözünden çizgi roman kahramanlarıyla beraber uçuş maceralarını görüyoruz.

Emirates de güvenlik kuralları konusuna farklı bir bakış açısı getirerek, Benfica maçı öncesi hostesleriyle saha ortasında futbolla harmanladığı güvenlik kuralları gösterisini sunuyor.

Air France ise ülkenin moda gücünü kareografi ile birleştirip danslar eşliğinde farklı bir yorum katmış.

Daha önce bu konuda yayınladığımız, farklı bir yöntem uygulayan British Airways ile ilgili “British Airways’te Anons Zamanı: Attention Please!” yazımız da ilginizi çekebilir.

Kaynak.

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar