Instagram Mesaj Filtreleme ve Yorum Kısıtlama Nasıl Yapılır?

Paylaşmayı unutmayın.

Instagram Mesaj Filtreleme ve Yorum Kısıtlama Nasıl Yapılır? – Tüm dünyada internet kullanımının fazlaca yaygınlaşmasıyla birlikte birçok uygulama çok fazla kullanılmaya ve popülaritesi artmaya başladı. Bunların başında fotoğraf paylaştığımız, hikâye paylaşabildiğimiz ve mesajlaşabildiğimiz instagram geliyor. Günlük periyotta da 500 milyon aktif kullanıcısı ile dünyanın ve Türkiye’nin en büyük sosyal medya uygulaması olan İnstagram; profili herkese açık olan kullanıcıların bazen sağlıksız ve kötü yorumlarlar ile karşılaştığını görüyoruz. 

Bu gibi sorunlardan dolayı kullanıcılar çok rahatsız olabiliyor veya kendisini ruhen çok kötü hissediyor. Bu yüzden Instagram geliştiricileri uygulamalarını bu duruma harika bir çözüm bularak; toplum için daha sağlıklı ve kullanışlı yapmaya çalışıyor. Peki, Instagram filtreleme ve yorum kısıtlama nasıl yapılr? Instagram Filtreleme ve Yorum Kısıtlama Ne Demek? Gelin bu yazımızı birlikte okuyalım. 

instagram-mesaj-filtreleme-ve-yorum-kisitlama-nasil-yapilir
Photo by Georgia de Lotz on Unsplash

Instagram Mesaj Filtreleme ve Yorum Kısıtlama

Instagram Filtreleme ve Yorum Ne Demek?

Kullanıcıların paylaştığı ve sizin takip ettiğiniz bir kullanıcının videosuna veya fotoğrafına “yorum yap”kısmından yorum yapabiliyorsunuz. Bu sayede kullanıcı ise kendi videosu veya fotoğrafın altında sizin düşüncenizi görebiliyor. 

Instagram’da filtreleme ise birçok farklı anlamı vardır. Bazı filtreleme araçları videoların ve fotoğrafların daha güzel ve etkili olmasını sağlıyor. Ayrıca burada bahsettiğimiz filtreleme dediğimiz kelimenin anlamı ise istenmeyen; rahatsızlık duyulan kelime ve emojinin kısıtlanması anlamında kullanılmıştır. 

instagram-mesaj-filtreleme-ve-yorum-kisitlama-nasil-yapilir
Photo by Solen Feyissa on Unsplash

Instagram’da Gönderileri Yoruma Kapatmak!

Kullanıcı eğer istiyorsa gönderisini paylaşmadan önce de komple yoruma kapatabilr. Bu işlem gönderiyi son paylaşma butonundan önce gönderiyi yoruma kapat butonu ile gönderinizi tamamen yoruma kapatabilirsiniz. İnstagram yorum kapatmaktan başka olarak da yorumu başa sabitlemek veya yorumları sıralama da yapılabiliyor.  

Instagram Mesaj Filtreleme ve Yorum Kısıtlama

Instagram geliştiricilerinin nisan ayında çıkardığı bu güncelleme ile artık istenmeyen yorumları veya mesajları filtreleme artık mümkün! Peki, Nasıl yapılır? 

Eğer kullanıcı olarak size yazılan yorumdan rahatsız olduysanız ya da size yazılan küfürlü bir mesajı görmek istemiyorsanız “Ayarlar” bölümünden “Gizlilik” kısmına tıklıyoruz. Daha sonra “Yorumlar” butonuna tıklayarak artık yorumları kısıtlayabilirsiniz. Genel olarak bu kısımdan kişileri engelleyebilirsiniz, mesaj filtreleme yapabilirsiniz veya rahatsız edici kelimeleri gizleyebilirsiniz. 

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar