Instagram Güvenlik Önerileri

instagram-guvenlik-onerileri-veriyor

Paylaşmayı unutmayın.

Instagram Güvenlik ÖnerileriInstagram güvenlik önlemleri olarak artık kullanıcılarına çeşitli önerilerde bulunuyor. Uygulamaya yeni gelen bu özellik ise pek çok kullanıcının hesabını güven altına alıyor. Genel olarak artan dolandırıcılık ve hesap çalınma faaliyetlerine karşı gelen bu güvenlik önerileri hesap güvenliğini arttırıyor. Bazı kullanıcılar çeşitli güvenlik adımlarını aktifleştirmemiş ise uygulama çeşitli önerilerde bulunuyor. Böylece her kullanıcı Instagram güvenlik önlemleri için gerekli adımları izleyerek hesabını güvende tutabiliyor.

Instagram Güvenlik Önerileri

instagram-guvenlik-onerileri-veriyor
@about.instagram

İki Faktörlü Doğrulama

Instagram güvenlik önlemleri olarak ilk başta iki faktörlü doğrulama geliyor. Günümüzde pek çok platformda bulunan bu güvenlik önlemi ise hesap çalınmasını büyük ölçüde engelliyor. Telefon numarası ya da Google Authenticator gibi uygulamalar üzerinden yapılan doğrulama hesaba girişleri kısıtlıyor. Böylece hesaba giriş yapılırken bir kod isteniyr. Bu koda sahip olmayan kişiler hesaba giremiyor. Dolayısıyla şifre çalınsa bile hesaba giriş yapılamıyor. Instagram güvelik önlemleri arasında bulunan iki faktörlü doğrulamanın her kullanıcı tarafından mutlaka yapılması gerekiyor.

instagram-guvenlik-onerileri-veriyor
Photo by Claudio Schwarz on Unsplash

İletişim Bilgilerini Güncellemek

Instagram kullanıcılarının telefon numarası ve e-posta gibi bilgilerini mutlaka güncellemesini istiyor. Bunun nedeni ise hesaba bir şey olduğunda anında iletişime geçmek oluyor. Dolayısıyla Instagram güvenlik önlemleri olarak bu bilgileri mutlaka güncel tutmak gerekiyor. Böylece halde hesaba bir şey olduğunda direkt Instagram ile iletişime geçilebiliyor. Çalınan hesaplar anında asıl hesap sahibine iade ediliyor.

Hesap Bilgilerini Hiçbir Şekilde Paylaşmamak

Instagram üzerinden son zamanlarda artan sözde Instagram tarafından atılan sahte mesajlarla pek çok kullanıcının hesabı çalınıyr. Instagram ise bu gibi durumların önüne geçmek için bilgilendirme yapıyor. Bilinmesi gerekiyor ki Instagram kesinlikle hesap sahiplerine Direkt Mesaj göndermiyor. Dolayısıyla sözde uygulama tarafından gelen direkt mesajlara geri dönüş yapılmaması gerekiyor. Hesap bilgilerinin kesinlikle başkalarına gönderilmemesi söyleniyr. Instagram güvenlik önlemleri olarak özellikle bu maddeye çok dikkat etmek gerekiyor.

instagram-guvenlik-onerileri-veriyor
Photo by Katka Pavlickova on Unsplash

Giriş İsteklerini Kontrol Etmek – Instagram Güvenlik Önerileri

Instagram güvenlik önlemleri arasında bulunan son öneri ise giriş istekleriyle ilgili oluyor. Instagram’da bulunan bu güvenlik sistemi ise hesaba girişleri ilgilendiriyor. Hesaba bir cihazdan giriş yapılacağı zaman istek düşüyor. Bunun yanında ayarlar sekmesinden güvenlik alanına geçiş yapılarak hareketler kısmından hesaba giriş yapan cihazlar görülebiliyor. Buradan size ait olmayan cihazları çıkarmanız gerekiyor. Instagram güvenlik önlemleri olarak bu alanı ara ara kontrole etmeniz tavsiye ediliyor.

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar