Adrenalin Tutkunları İçin Aktiviteler

adrenalin tutkunları

Paylaşmayı unutmayın.

Yoğun çalışma tempomuzun içinde vakit buldukça hobilerle ve sporla hayatımızı renklendirmeye çalışıyoruz. Kimimiz de hobi ile sporu bir araya getirerek bu aktiviteleri daha ciddi bir boyuta taşıyor. Fakat öyle bir kısmımız var ki kendini Adrenalin Bağımlıları olarak tanımlıyor ve sınırları zorlama noktasında deneyimler yaşıyor.

Hem adrenalin tutkunları hem de “Artık rahatlama alanımın dışına çıkmalıyım” diyenler için size bu deneyimlerde rehberlik edecek ve ilham verecek adrenalin dolu faaliyetlerin listesini hazırladık.

 • Kaya Tırmanışı

Adrenalin Bağımlıları için Kaya Tırmanışı

@Gibfelsturm69

Uzaktan bakıldığında göze çok hoş gelse de bolca cesaret gerektiren bir spordur. Kaya tırmanışı, ciddi anlamda riskler taşıyan fakat bu risklere değecek manzaraları kaçırmamak isteyenler için çok ideal bir aktivite. Eski insanların kaya duvarlarını tıraş ederek tırmanmalarını bir spor olarak kabul edersek, kaya tırmanışı da muhtemelen bilinen ilk spordur.

 • BASE Jumping

Adrenalin Bağımlıları için Base Jumping

@eskipaper.com

Adrenalin bağımlıları, bir kuş gibi kendinizi boşluğa bırakıp süzelmek mi istiyorsunuz ? İşte onun adı tam olarak BASE Jumping (Building-Antenna-Span-Earth). Dünyanın en tehlikeli sporlarından biri olan bu spor ile irtifa gözetmeksizin açılış hızı çok yüksek olan özel paraşütler ile atlayışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 • Bisiklet ile Dağ Tırmanışı

Adrenalin Bağımlıları için Bisiklet ile Dağ Tırmanışı

@tpsdave

Off-Road koşullarına uygun bir bisiklet ve gerekli güvenlik tertibatlarına sahipseniz dağ, taş, tepe demeden tüm parkurlar sizindir. İsterseniz yüksek kayalara tırmanabilir, isterseniz de hız limitlerinizi zorlayarak yükseklerden inebilirsiniz. (Kaskınızı takmayı unutmayın!)

 • Sörf

Adrenalin Bağımlıları için Sörf

@andyperdana69

Dünyadaki en popüler sporlardan biri olan sörf için basit bir sörf tahtası ve gerekli temel talimatları almak yeterlidir. Acaba gerçekten bu kadar kolay mı?

 • Dağcılık

Adrenalin Bağımlıları için Dağcılık

@Free-Photos

Dünyadaki en eski sporlardan biridir ve hala oldukça popülerdir. Taş, buz veya kar üzerinde gerçekleşen bu spor da ciddi bilgi birikimi isteyen ve riskleri olan bir aktivitedir.

 • Engel Yarışı

Adrenalin Bağımlıları için Engelli Yarışı

@Ande_Hazel

Oldukça farklı temalardan oluşan parkurlarda 30 dakika ile birkaç gün arasında herhangi bir yerde son bulan bir spordur. Kendini “Engel Tanımayan” diye adlandıranlar için birebir.

 • Ultramaraton Yarışı

Adrenalin Bağımlıları için Ultramaraton Yarışı

@amazonaws.com

Dünyanın en deneyimli dayanıklı sporcuları için cazibesi yüksek bir spordur. Maraton uzunluğunun üzerinde olması gerekiyor ve engebeli arazilerde yapıldığı için çok güç isteyen bir spor.

 • Tüplü Dalış

Adrenalin Bağımlıları için Tüplü Dalış

@skeeze

Siz de bizim gibi sualtının gizemli dünyasını merak edenlerdenseniz tüplü dalış bunun için size tüm konforuyla bunu sunuyor. Türkiye’de de oldukça yaygınlaşan tüplü dalış ile isterseniz kısa bir eğitim ile 5 metre derinliklerde discovery gezi dalışları yapabilirsiniz, isterseniz de sertifikalı eğitimlerle daha da derinleri keşfedebilirsiniz.

 • Gökyüzü Dalışı

Adrenalin Bağımlıları için Gökyüzü Dalışı

@skeeze

Ciddi bir yükseklikten serbest bir düşüşe ne dersiniz ? Kendinizi boşluğa bırakıp nasıl hissettirdiğini tecrübe etmek için bir eğitmen ile tandem atlayış gerçekleştirebilirsiniz. Ya da artık zincirlerinizden kurtulup yalnız atlamak için eğitim alıp bu sporu daha da ciddi bir noktaya getirebilirsiniz.

 • Çıplak Ayaklı Su Kayağı

Adrenalin Bağımlıları için Çıplak Ayaklı Su Kayağı

@allfootin.com

Su kayağı fakat artık ayaklarınızın altında herhangi bir ekipman yok. Çıplak ayak motorlu botun arkasında ne kadar ayakta durabilirseniz o kadar iyisiniz.

 • Buildering

Adrenalin Bağımlıları için Buildering

@enziano.com

Genellikle yasal olmayan bu aktivitede binaların veya başka yapıların dışına halatlı ya da halatsız tırmanış yapılır. Açıkçası biz bu sporu tavsiye etmiyoruz. 🙂

 • Köpekbalığı Dalışı

Adrenalin Bağımlıları için Köpekbalığı Dalışı

@scubashack.co.za

Bir kafesin içinde suya bırakıldığınızı ve etrafınızda köpekbalıklarının yüzdüğünü düşünün. Adrenalin Bağımlıları, işte adrenalin budur !

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar