2019 Yılının En Çok Beklenen Filmleri

2019 filmleri vizyon tarihleri

Paylaşmayı unutmayın.

Sinema aşkımız yeni yılda da devam ediyor. Hatta 2019, vizyona girecek filmler ile bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor.

İşte, 2019 yılının en çok beklenen filmleri!

Avengers 4: End Game (Yenilmezler 4)

avengers 4

Marvel’ın ünlü serisinin sonuncu filmi 26 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek. Kahramanların Thanos ile yapacağı son mücadelenin anlatılacağı filmin fragmanı ise şu anda yayınlanmış durumda. Marvel sinematik evrenin hayranları Avengers’ın son filmi ile ilgili fazlası ile meraklı. Her ne kadar şirket son film hakkında pek sır vermese de hayran teorileri gelmeye devam ediyor. Avengers 4: End Game’in son filminde ise yönetmen koltuğunda Joe Russo ve Anthony Russo oturacak.

Captain Marvel (Kaptan Marvel)

captain marvel vizyon tarihi

2019 yılı bir anlamda Marvel yılı olacak. Yine bu senenin en çok beklenen yapımları arasında Captain Marvel yer alıyor. DC’nin kadın süper kahraman olarak Wonder Woman’ı vizyona sokması ile birlikte Marvel’dan da böyle bir atak bekleniyordu. Ona karşılık olarak da Marvel bu film ile sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Avengers ekibine katılması beklenen Captain Marvel’ın ekibin en güçlü üyelerinden biri olacağı düşünülüyor. Captain Marvel, Avengers 4: End Game’den önce Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde vizyona girecek. Filmin başrolünde güzel aktris Brie Larson yer alırken Samuel L. Jackson ve Jude Law gibi ünlü oyuncular da ona eşlik edecek.

Joker

joker filmi vizyon tarihi

Dünya üzerinden en çok sevilen kötü karakterlerden bir tanesi olan Joker’in hayatının anlatılacağı filmin 4 Ekim 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor. Heath Ledger’ın oynadığı Joker karakteri büyük bir hayran kitlesini de beraberinde getirirken DC’nin son Joker karakteri o kadar büyük bir beğeni toplamamıştı. Böyle bir durumun karşısında ise gözler sıradaki Joker karakterine çevrilmişti. Ancak bu Joker filmi, diğer evrenlerden farklı olacak ve 80’lerde geçecek. Filmin başrolünde ise ünlü aktör Joaquin Phoenix yer alacak.

John Wick 3: Parabellum

John Wick 3: Parabellum vizyon tarihi

Son zamanların en çok sevilen aksiyon filmlerinden bir tanesi olan John Wick’in üçüncü filmi 17 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek. Kahramanımız serinin son filminde (John Wick 2 filmini izlemediyseniz devamı spoiler içerir.) büyük bir kuralı ihlal etmiş ve bunun sonucu olarak da başına 14 milyon dolarlık bir ödül konulmuştu. Neticede de tüm kiralık katiller ve kelle avcıları onun peşine düşmüştü. John Wick her ne kadar oldukça güçlü bir karakter olsa da bu kadar kişinin peşine düşmesi onu fazlası ile zorlayacaktır. Filmde Keanu Reeves’e Laurence Fishburne, Halle Berry ve Ian McShane gibi ünlü oyuncular da eşlik edecek.

Glass

Glass vizyon tarihi

2000 yılında vizyona giren Unbreakable (Ölümsüz) filmi ile 2016 yılında vizyona girmiş olan Split (Parçalanmış) filmlerini bir araya getiren Glass filmi, 17 Ocak 2018 tarihinde vizyona girecek. Dünyaca ünlü yönetmen M. Night Shyamalan’ın yöneteceği filmin oyuncu kadrosunda Bruce Willis, James McAvoy ve Samuel L. Jackson yer alacak. Oldukça kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahip olan film, hayranlarının merakla beklediği yapımlar arasında.

Toy Story 4 (Oyuncak Hikayesi 4)

Toy Story 4 (Oyuncak Hikayesi 4) vizyon tarihi

Dünyaca ünlü animasyon serisinin çıkacak olan son filminde oyuncak olan Forky bir şekilde yeniden geri dönüşüm yoluyla canlandırılır. Kendisinin bir oyuncak olduğunu fark etmemiş olan karakterimiz, buna bir türlü inanmak istemez. Oysa ki kendisi kaşıktan yapılmış olan bir oyuncaktır. Yaşadığı yere de kendini ait hissetmeyen Forky, bir şekilde hayattaki amacı aramaya çalışacaktır. Bugüne kadar pek çok ödüle layık görülmüş olan Toy Story serisinin dördüncü filmi 21 Haziran 2019 tarihinde vizyona girecek.

Godzilla: King of the Monsters (Godzilla II: Canavarlar Kralı)

Godzilla: King of the Monsters (Godzilla II: Canavarlar Kralı) vizyon tarihi

2014 yılında vizyona girmiş olan Godzilla filminin bir anlamda devam filmi olacak. Filmin oyuncu kadrosunda Stranger Things dizisi ile adından söz ettiren Millie Bobby Brown ve Vera Farmiga, Kyle Chandler gibi isimler yer alacak. Filmde Godzilla ile ebedi düşmanlarının arasında yaşanacak olan olaylar esnasında insanlığın düşmüş olduğu durum anlatılacak. Bu noktada insanlığın hayatta kalmak adına önemli hamleler yapması gerekecek. Aksiyon ve bilim kurgu türündeki filmleri sevenler için fazlası ile ideal bir yapım. Film
31 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.

Zombieland 2

Zombieland 2 vizyon tarihi

Aksiyon ve komedi türündeki filmin ilk serisinde, birbirinden farklı karakterlerin zombilerin olduğu dünyada bir araya gelerek yaşadıkları olaylara şahitlik etmiştik. Fazlası ile beğeni toplayan serinin ikinci filminin bir süre sonra çekileceğini düşünen hayranları büyük bir hayal kırıklığına uğramıştı. 2009 yılından vizyona giren ilk filmin ardından Zombieland 2 filmi 7 Kasım 2019 tarihinde vizyona girecek. Şu an için filmin oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı tam olarak bilinmiyor. Sinemaseverler ise ilk filmdeki kadroyu aynı şekilde bu filmde de görmek istiyorlar.

Once Upon A Time In Hollywood

Dünyaca ünlü yöntmen  Quentin Tarantino’nın yöneteceği filmin oyuncu kadrosu, tam anlamı ile bir yıldızlar geçidi. Brad Pitt, Leonardo Di Caprio, Margot Robbie, Al Pacino, Tim Roth, Kurt Russell, James Marsden gibi dünyaca ünlü oyuncular filmin oyuncu kadrosunda yer alacak. 60’lı yıllarda geçecek olan filmde ise Los Angeles’da dizi sektöründen film sektörüne geçiş yapmaya çalışan bir oyuncunun başından geçenler anlatılacak. Buna ek olarak da dönemin ünlü seri katili Charles Manson ve müritlerinin hikayesi de bir şekilde seyirciye aktarılacak. Sadece oyuncu kadrosu ve yönetmeniyle bile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran yapım, 23 Ağustos 2019 tarihinde vizyona girecek.

X-Men: Dark Phoenix

X-Men: Dark Phoenix  vizyon tarihi

X-Men ekibi bu sefer çok daha zorlu bir düşman ile karşı karşıya. Filmde Jean Grey, uzayda kozmik bir güce maruz kalarak büyük bir darbe alır. Almış olduğu bu darbenin kendini güçsüzleştirdiğini düşünse de aslında tam tersi bir durum söz konusudur. Çünkü bu kozmik darbe, onu daha da güçlendirmiştir. Fakat tam olarak kavrayamadığı bu güç, onun tüm dengelerini alt üst eder ve bu güç yüzünden artık sevdiği insanlara da zarar vermeye başlar. Bu da ekibin bir şekilde bölünmesine yol açar. Tüm bunlar yaşanırken de bir grup uzaylı Grey’in içindeki gücü alarak galaksiye hükmetmek isteyecektir. Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, James McAvoy, Sophie Turner ve Nicholas Hoult gibi ünlü oyuncuların yer aldığı film 7 Haziran 2019’da vizyona girmiş olacak.

Pokemon Detective Pikachu (Pokemon Dedektif Pikachu)

Pokemon Detective Pikachu (Pokemon Dedektif Pikachu) vizyon tarihi

Filmde Tim’in babası olan Harry Goodman, özel bir dedektiftir. Bir süre sonra ise Harry bir anda ortandan kaybolur. Bunun üzerine ise Tim, babasına ne olduğunu öğrenmek için araştırma yapmaya başlar. Babasını ararken de ona dedektifin en büyük yardımcısı Pikachu eşlik edecektir. Normalde Pokemonlar ile insanlar arasında konuşma yapılamamasına rağmen Tim ve Pikachu aralarında konuşabilmektedirler. Bu sayede birlikte hareket ederek dedektifin başına ne geleceğini öğrenmeye çalışacaklardır. Dünya üzerinde pek çok hayranı bulunan Pokemon severler, çıkacak olan filmi heyecanlı bir şekilde bekliyorlar. Film ise 10 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.

Ad Astra (Yıldızlara Doğru)

Ad Astra (Yıldızlara Doğru) vizyon tarihi

24 Mayıs 2019’da vizyona girmesi planlanan yapımda askeri bir mühendis olan Roy’un babası, 20 sene önce uzayda hayat aramak amacı ile çıkmış olduğu görevde ortadan kaybolmuştur. Aradan geçen bunca senenin ardından Roy babasını bulabilmek umudu ile uzayda yolculuğa çıkacaktır. Filmin başrolünde Brad Pitt yer alırken ona Tommy Lee Jones, Donald Sutherland ve Ruth Negga gibi ünlü isimler de eşlik edecek.

Bill Batson and the Legend of Shazam (Shazam!)

Bill Batson and the Legend of Shazam (Shazam!) vizyon tarihi

DC’nin ünlü çizgi roman serisi olan Shazam’dan sinemaya uyarlanacak olan film, 2019 yılının en çok beklenen filmleri arasında. Aksiyon, fantastik ve komedinin harmanlanacağı filmin 5 Nisan 2019’da vizyona girmesi bekleniyor. Filmde gerekli sözcükleri söylemesi ile birlikte Shazam isimli bir süper kahramana dönüşen bir çocuğun başından geçenler anlatılıyor. Bill, gündelik hayatında okul hayatındaki sorunları ile uğraşırken kalan zamanında da süper kahramana dönüşerek kötüler ile mücadele etmektedir.

Alaaddin

Alaaddin vizyon tarihi

Disney, 2019 yılında ünlü Alaaddin hikayesini yeniden beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor. Macera, komedi ve müzikal türünde olan filmin oyuncu kadrosunda Naomi Scott, Will Smith ve Mena Massoud gibi ünlü oyuncular yer alacak. Filmde Alaaddin rolünü de Mena Massoud canlandıracak. Rocknrolla, Sherlock Holmes gibi filmlerin yönetmiş olan Guy Ritchie ise yönetmen koltuğunda yer almakta. Ailecek izlenecek filmlerden bir tanesi olan Alaaddin, 24 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.

The Lion King (Aslan Kral)

The Lion King (Aslan Kral) vizyon tarihi

1994 yılında yayınlanan animasyon filmi ile büyük bir kitleyi kendine hayran bırakan Aslan Kral filmi, gelişen animasyon teknolojisiyle Disney ile yeniden hayat buluyor. Oldukça kaliteli görsel efektlerin yer aldığı film 2019 yılının en çok beklenen animasyon filmleri arasında. The Jungle Book (Orman Çocuğu) ve Chef (Şef) filmlerini de yönetmiş olan Jon Favreau, filmin yönetmen koltuğunda yer alacak. Filmin seslendirme kadrosunda ise Ben Kingsley, Scarlett Johansson, Idris Elba ve Bill Murray gibi dünyaca ünlü isimler yer alacak. Film 15 Nisan 2019 tarihinde Türkiye’de vizyona girecek.

Star Wars: Episode IX (Star Wars 9)

Star Wars: Episode IX (Star Wars 9) vizyon tarihi

Dünyaca ünlü kült bilim kurgu serisinin yeni filmi 19 Aralık 2019’da vizyona girecek. Star Wars Son Jedi filminin çıkmasının ardından tüm dünyada Star Wars hayranları sıradaki filmin çıkmasını bekliyorlar. J. J. Abrahams’ın yönetmen koltuğunda yer alacağı filmde, çıkmış olan bazı söylentilere göre Yoda, Anakin Skywalker ve Obi-Wan Kenobi’nin serinin bu filminde ortaya çıkacağı düşünülüyor. Bunlar her ne kadar şu an için bir iddia olsa da doğru olup olmadığı filmin vizyona girmesi ile ortaya çıkacak. Oyuncu kadrosunda ise Oscar Isaac, Daisy Ridley, Mark Hamill, Carry Fisher ve Billy Dee Williams gibi ünlü oyuncular yer alacak.

Frozen 2 (Karlar Ülkesi 2)

Frozen 2 (Karlar Ülkesi 2) vizyon tarihi

İlk filmi ile vizyona girmiş olduğu yılda çok beğenilen ve “sinema tarihinin en çok hasılat elde eden animasyon filmi” olma başarısını elde eden Disney filminin ikincisinin 21 Kasım 2019 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor. Çıkan ilk filmin ardından beklentiyi yükselten Disney’in serinin ikinci filmi ile çok daha başarılı bir iş ortaya koyacağı düşünülüyor. Ailecek sinemaya gidebileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz filmlerden bir tanesi.

Pet Sematary (Hayvan Mezarlığı)

Pet Sematary (Hayvan Mezarlığı) vizyon tarihi

Ünlü yazar Stephen King’in en popüler eserlerinden bir tanesi olan Hayvan Mezarlığı’ndan vizyona aktarılacak olan film, 5 Nisan 2019 tarihinde vizyona girecek. Korku ve gerilim türündeki filmde, küçük çocuğunu kaybeden bir babanın çocuğunu yeniden hayata döndürmek için onu eski bir mezarlığa gömmeye çalışması anlatılıyor.

Little Women (Küçük Kadınlar)

Little Women (Küçük Kadınlar) vizyon tarihi

Amerika’da yaşanan İç Savaş’ın ardından hayatta kalma mücadelesi veren 4 kız kardeşin hikayelerinin anlatıldığı, dram türündeki filmin oyuncu kadrosunda Meryl Streep, Emma Watson, Saoirse Ronan ve Florence Pugh gibi ünlü aktrisler yer alıyor. Oldukça farklı karakterlere sahip olan bu kız kardeşler, girecekleri zorlu mücadelede birbirlerine destek olmak zorundadır. Filmin vizyon tarihi ise tam olarak belli değil.

Happy Death Day 2 (Ölüm Günün Kutlu Olsun 2)

Happy Death Day 2 (Ölüm Günün Kutlu Olsun 2) vizyon tarihi

İlk filmde gizemli bir katil tarafından öldürülen ve sürekli olarak da aynı günü tekrar tekrar yaşayan Tree’nin hikayesini izlemiştik. Tree öldükten sonra yeniden aynı günü yaşadığı için bir şekilde kendini öldürtmeden katilini bulmaya çalışmıştı. Korku ve komedi türündeki filmin yönetmen koltuğunda Christopher Landon oturuyor. Yönetmen aynı zamanda filmin senaristliğini de üstleniyor. Film 21 Şubat  2019 tarihinde vizyona girecek.

Geçtiğimiz yılın vizyona giren filmlerine göz atmak isterseniz 2018 Yılında Vizyona Giren En İyi 15 Film yazımızı okumanızı öneririz.

Kaynak

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar