2017’nin En İyi ve Ücretsiz 15 Android Oyunu

2017'nin En İyi ve Ücretsiz 15 Android Oyunu

Paylaşmayı unutmayın.

Herkes “ücretsiz” olarak sunulan Android oyunlarının her zaman ücretsiz olmadığını biliyor; ancak biraz sabredersek birçoğu ücretsiz olmaya çok yakın bir konumda yer alıyor. Most Freemium terimi de tam olarak bu noktada önem kazanıyor. Most Freemium, uygulamaların deneme sürümlerinin ücretsiz olarak sunulması ve gelişmiş özelliklerin satın alınması şeklinde tanımlanıyor.

2018’in en iyi Android oyunları için sizleri buraya alalım!

ücretsiz android oyunlar

@digitalservicescompany

Sabretmeyi başarırsanız bu Most Freemium darboğazından kurtulabiliyorsunuz. Nitekim Candy Crush ya da Sims oynarken hangimiz oyun marketine gidip “satın al” butonuna uzun uzun bakıp son anda vazgeçmedik ki? Tüm bunları çok iyi bildiğimizden, sizler için keyifle oynayacağınızı düşündüğümüz 2017’nin En İyi ve Ücretsiz 15 Android Oyunu‘nu derledik. Başlayalım!

1 – Asphalt 8: Airborne or Asphalt: Xtreme

Birçoğumuz telefonlarımızda mutlaka bir yarış oyunu barındırırız. Bu oyunlar bilgisayarlarımızda da vardır. Bu tutkunun Need For Speed ile başladığını söylesek yanlış da olmaz sanıyoruz. Bu noktada Gameloft, yarış oyunları söz konusu olduğunda, fiyat etiketi olmadan Asphalt Xtreme ve Asphalt 8: Airborne ile gerçek kazananlara sahip olmayı başarıyor. Bu offroad tarzı oyunlar çeşitli parçalara, online multiplayer seçeneğine ve birçok araca kilidini açarak sahip olmaya olanak veriyor. Asphalt 8: Airborne daha eski bir oyun olmasına rağmen oyuncular için muhteşem bir içeriğe sahiptir. Ayrıca online multiplayer seçeneği ve diğer birçok etkinliği de içermektedir. Bu iki oyun ücretsiz oldukları düşünüldüklerinde oldukça sağlam ancak uygulama içi satın alma stratejileri biraz agresif bir profil çiziyor. Muhteşem deneyimler yaşamak için mükemmel iki ücretsiz Android oyunu!

 

İndirmek için tıklayınız.

2 – Critical Ops

Critical Ops, yeni kuşak nişancı oyunları arasında yer alıyor ve en iyilerinden biri. Bu oyunda teröristlerle çeşitli kentsel odaklı seviyerlerde savaşabiliyor dilerseniz terörist olarak oyununuzu oynayabiliyorsunuz. Bu oyun ayrıca arkadaşlarınızla birlikte oynayabilmenize olanak veren çevrimiçi seçeneğe de sahip. Henüz tamamlanmamış olan bu oyun doğru noktalara parmak basıyor ve sık sık güncellenmeye devam ediyor. Tamamen ücretsiz nişancı oyunu isterseniz de NOVA 3: Greedom Edition da oyuncuları oldukça tatmin edecek, iyi bir oyun. Her ikisi de denemeye değer, ücretsiz Android oyunları.

İndirmek için tıklayınız.

3 – Clash Royale

Clash Royale, Supercell’in son oyunu. Aynı kategoride yer alan Clash of Clans’ın yapımcısı da Supercell olarak karşımıza çıkıyor. Clash Royale oyununda kartları toplayıp kalelerinizi inşa ediyor ve çevrimiçi olarak rakiplerinizle düelloya başlayabiliyorsunuz. Galip geldiğinizde kupa kazanırken kaybettiğinizde kupalarınızı kaybedeceksiniz. Ayrıca kartlarınızı paylaşmak için klanlar oluşturacak, mücadelede klan arkadaşlarına meydan okuyarak yeni kartların kilidini açma şansı yakalayabileceksiniz. Sağlam bir kart oyunu olan Clash Royale, Hearthstone oynayamayanlar için harika bir alternatif! Clash Royal’in size göre olmadığını düşünüyorsanız da yine Supercell’e ait Boom Beach ve Clash of Clans’a göz atabilirsiniz. Bu iki oyunda listemizde olabilecek kadar iyidir.

İndirmek için tıklayınız.

4 – Cut the Rope: Magic

Cute the Rope: Magic, Angry Birds’ü gölgede bırakmış, şimdiye kadar cep telefonları için üretilmiş en güvenli oyunlardan biridir. İyi bir şekilde gelişen Cut the Rope serisinin en iyilerinden biri olan Magic serisi, Omnom adlı canavarın şekerlemesini almasına yardımcı olmak için çözmeniz gereken bulmacaları içeriyor. Oyunda tamamlamanız geren birçok seviye, güç yükseltmeleri, dönüşümler ve stratejiler söz konusudur ve uygulama için satın alma işlemi olmadan her seviyenin tamamlanabilmesi mümkündür. Seviyeleri tamamlamak biraz zaman alacak çünkü bu oyun bir enerji sistemine inanıyor!

İndirmek için tıklayınız.

5 – Fallout Shelter

Hayatta kalma oyunlarından biri olan Fallout Shelter 2015’te yayınlanmasıyla büyük bir dalgalanma yarattı ve o yıl piyasaya sürülen en iyi Android oyunlarından biri olmayı başardı. Bu oyunda bir sığınak inşa etmeniz, diğer hayatta kalanlara (onlara “Yerliler” deniyor) katılmanız ve gelişen bir ekosistem yaratmanız gerekiyor. Yangınlar, kötü adamlar tarafından yapılan baskınlar ve benzeri engellerle karşılaşacaksınız nitekim aksi bir durumda oldukça standart bir inşa simülasyon oyununa dönüşecektir. Uygulama içi satın alma işlemleri bu oyunda neredeyse açık bir arka plan yer alıyor ve geliştiriciler şimdiye kadarki, yeni ve güncellenmiş içeriğin yayınlanmasında oldukça iyi görünüyor.

İndirmek için tıklayınız.

6 – Final Fantasy Brave Exvius

Final Fantasy Brave Exvius belki de en iyi Final Fantasy temalı freemium oyunudur. Bu oyun gerçek şehir ve zindan keşifleri, gizli hazineler, gizli zindanlar ve tonlarca para desteğini içeren orijinal oyunlardan tonlarca ögeyi barındırıyor. Oyunu oynamak basit olsa da bölüm sonlarındaki dev yaratıklar ve güçlü rakipleri yenmek için ciddi ciddi düşünmek gerekiyor. Çoğunlukla günlük giriş yaptığınız için ödüllendirilirsiniz ve ek görevler, araştırmalar ve etkinlikler oyunu canlı tutmaya yardımcı olur. Bu oyun freemium kategorisi ile neredeyse aynı seviyededir. Bu oyun size göre değilse ancak Final Fantasy’yi seviyorsanız, hem oldukça iyi hem de ücretsiz ve de Android için olan Mobius Final Fantasy ve Final Fantasy Record Keeper’ı deneyebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız.

7 – Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft, kartların kilidinin açıldığı, kalelerin inşa edildiği ve inşa ettiğiniz binalar kullanarak diğer oyuncularla düello yaptığınız bir tür kart düello oyunudur. Oyunda birden fazla kale inşa edebiliyorsunuz. Blizzard, daha fazla kart ve içerik ekleme konusunda düzenli güncellemeler getirerek iyi bir sonuç ortaya koyuyor. Oyun hesabınıza mobil ya da PC üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Gerçek zamanlı PvP savaşlarında gerçek oyuncularla karşılaşmak istemiyorsanız, pratik yapmak için botlarla mücadele edebiliyorsunuz. Herkesin kolayca deneyebileceği ve erişilebilir olan bu oyun ücretsizdir. Kesinlikle en iyi ücretsiz oyunlardan biri!

İndirmek için tıklayınız.

8 – NOVA Legacy

NOVA, Android için üretilen ilk nişancı oyunlarından biriydi. NOVA Legacy serinin son oyunu olarak yine en iyi ücretsiz Android oyunları arasında yer alıyor. Ortalama grafiklerden ve kontrollerden daha iyi bir kaliteye sahip olan oyun; olay örgüsü, çevrimiçi çok oyunculu mod ve temel bir zanaatçılık sistemini içeriyor. Hikayesi bilim kurgu tabanlı olması gerçekçi nişancılarla alamayacağınız tadın bu oyunda bolca yer aldığı anlamına geliyor. Bu özellikleri ile şüphesiz 2107’nin en iyi oyunlarından biri!

İndirmek için tıklayınız.

9 – Pokemon Go

Pokemon Go, çıktığı zaman piyasanın en büyük mobil oyunuydu. Aslına bakarsak şimdiye kadar ki en büyük oyundu! Oyun popülaritesi azalmış olsa da hala sağlam ücretsiz seçenekler arasında yer alıyor. Bu oyun ile pokemon yakalarken, spor salonlarını indirirken ve poke topları bulurken çevrenizi keşfedebiliyorsunuz. (Hile ile New York Central Park’a gitmediğiniz sürece.) Oyunun geliştirilmesine yardımcı olan güncellemeler sürekli olarak yenileniyor. Pokemon Go, tüm zamanların en iyi ücretsiz Android oyunlarından biri olmayı hak ediyor!

,

İndirmek için tıklayınız.

10 – PinOut or Smash Hit

Smash Hit ve PinOut, en sağlam ve aynı geliştiriciden çıkan sayısız oyunlardan ikisidir. Smash Hit ile ölümden kurtulmak için cam panellere metal top atarken birinci tekil şahıs bakış açısı kazanırsınız. Sakin, eğlenceli ve harika! PinOut oyununda ise sayamayacağımız kadar çok ve çeşitli seviyelerde engeller üzerinden topu oyuna sürmeye çalışırsınız. Sonu gelmeyen bir pinball oyunu! Bu iki oyunda harika birer ücretsiz Android oyunu, bu türe özgü mekanik özellikleri taşıyor. Her iki oyun için de kontrol noktalarının kilidini açan isteğe bağlı bir pro sürümü vardır. Bu sayede kayıtlı bir oyundan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ancak Pro olmasanız da hiçbir reklam, uygulama içi satın alma gibi durumlar asla oyun ile aranıza giremiyor!

İndirmek için tıklayınız.

11 – Sky Force Reloaded

Sky Force Reloaded, Sky Force serisinde (hepsi oldukça iyi ücretsiz Android oyunları) sonuncusu olarak karşımıza çıkıyor. Sky Force Reloaded, benzerleri gibi, bir uçağı uçurmak için yukarıdan aşağıya doğru ilerleyen bir nişancıdır ve amacınız kötü adamları yenmek, mermi kullanmaktan kaçınarak çeşitli görevleri tamamlamaktır. Eski okuldaki üstten-aşağı vurucuların kanıtı bu. Yüksek oranda geliştirilmiş grafiklerine rağmen, oyun eski atıcılar için geçerli kalmaktadır. Aradaki fark, bunun daha iyi grafiklere sahip olması. Sadece önceki iterations gibi iyi bir genel deneyimdir. Bu oyun eski moda yukarıdan aşağıya vurma oyunlarına bir övgüdür! Grafikleri yüksek oranda geliştirilmiş olmasına rağmen geleneksel oyunların tadını ermektedir. Aradaki tek fark daha iyi grafikler.

İndirmek için tıklayınız.

12 – Plague Inc

Bir bilim adamı olup salgın hastalıklarla dünyayı yok etmek gibi bir planınıza varsa bu oyun tam size göre(!) Plague Inc, hastalıkların genetiğini değiştirerek onları dünyayı yok etmek için kullanmanızı gerektiren bir strateji oyunu. Oyunda hedef, hastalığı mümkün olduğu kadar çok insana bulaştırmak. Oyunda birden fazla hastalık söz konusu ve bunların her biri kendi stratejisine sahip. Bu oyun geliştiricilerin bir zamanlar CDC‘de konuşmaya davet edilmesi kadar gerçekçi!

İndirmek için tıklayınız.

13 – Unkilled

UNKILLED, 2015 yılının en iyi ücretsiz Android oyunlarından biri olarak piyasadaki yerini almıştı. Bu oyun size verilen misyonları kabul ederek çeşitli senaryolar içerisinde zombileri katletmeye dayanıyor. 300’den fazla misyon var ve bunların çoğu bölüm sonu canavarları ile mücadeleyi içeriyor. Bu oyunda şimdiye kadar görülen en iyi mobil grafiklerin yanı sıra 50’nin üzerinde silah mevcut. Oyun için çevrimiçi, çok oyunculu seçenek de var. Unkilled, Dead Trigger 2’yi (Madfinger Games) yaratan ve bu kategorinin önceki sürümlerinde yıllarca dayanak oluşturan aynı geliştiricilerin ürünüdür. Oyunu ücretsiz olarak alabilirsiniz, ancak sakınmanız gereken uygulama içi satın alma seçenekleri de var.

İndirmek için tıklayınız.

14 – Vainglory

Vainglory, şu an için Android uyumlu MOBA (Çevrimiçi Çok Oyunlu Savaş Meydanı) oyunlarının belki de en iyisi! Bu oyun yüksek görüntüleme hızına, sınırsız serbest oynama avantajına ve sağlam bağlantılara sahip bir şekilde karşımıza çıkıyor. Tüm MOBA oyunlarda görüldüğü gibi diğerleri ile takım kurabilir ve diğer takımlarla karşılaşabilirsiniz. Oyun iyi grafikler, 25’ten fazla karakter ve botlarla oynama seçeneklerini oyunculara veriyor! Oyuna göz atmak isterseniz Vulkan API (Düşük maliyetli ve Çapraz platform 3D grafik ve işlem API-si)’si ile çalışan bir beta sürümü var.

İndirmek için tıklayınız.

15 – Yodo1 Games

Yodo1 Games, -bilmeyenlerimiz için- çok eğlenceli ve çok ilgi çekici freemium oyunları içeren bir grup oyun geliştiricisidir. Çoğumuz muhtemelen Crossy Road, Rodeo Stampede, Pac-Man 265 ve Looty Dungeon gibi hit oyunları duymuşuzdur. Bu geliştiriciye ait Rooms of Doom’un da bulunduğu birkaç oyun daha var. Bu oyunların çoğu, ilerlemeye devam ettiğiniz veya kaybettiğiniz sayısız oyunlardan bazıları. Grafikler büyüleyici ve oyun mekaniğini öğrenmek ve anlamak oldukça basit. Son derece çocuk dostu olmaları bu oyunları ayrıca büyük aile oyunları yapıyor.

İndirmek için tıklayınız.

 

Bu yazımız ilginizi çekti ise Gelmiş Geçmiş En İyi Mobil Oyunlar yazımıza da mutlaka göz atmak isteyeceksiniz.

Keyifli oyunlar!

Kaynak.

Sen de Gager Olabilirsin. Hemen Başvur!

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar