Twitter’ın Yeni Uygulamasına 280 Karakterlik Tepkiler

Twitter

Paylaşmayı unutmayın.

Twitter… 140 karakterle derdimizi anlatmak için kimi zaman boşlukları yediğimiz kimi zaman da sözcükleri kısaltmak zorunda kaldığımız mikro blog sitesi. 140 karakterle fenomenler çıkaran; RT, mention, hashtag, time line gibi kavramları hayatımıza sokan, kendi jargonuyla sözcük kısatlmalarına sahip bir platform. Gündemi takip edip maç linklerini (tabii ki de korsana karşıyız) gördüğümüz koskocaman bir dünya.

twitter 280 karakter olacak mı

@27707

Elbette bunları hepimiz biliyoruz ancak tekrar etmemizin bir sebebi var: Twitter, 11 yıldır sürdürdüğü 140 karakterlik paylaşım özelliğini geçtiğimiz salı günü 280 karaktere çıkaracağını duyurdu ve yeni uygulamayı öncelikle sınırlı sayıda kullanıcının kullanabileceğini bildirdi. Bu karara bir kısım olumlu tepkiler verirken bir kısım olumsuz tepkilerde bulundu. Yeni uygulamayı öncelikli olarak kullanabilen markalar da bu fırsatı kaçırmadı ve güzel bir şekilde değerlendirdi.

Şimdi markaların 280 karakter uygulamasına verdikleri tepkilere hep birlikte bir göz atalım.

Spotify

280 karakter için sabırsızlanıyoruz nitekim sonunda destansı @the1975 albümünün tam adını tweet edebileceğiz. (Albüm adı “I like it when you sleep, for you are so beautiful yet so unaware of it” olunca gerçekten de ihtiyaçmış, diyor insan.)

Durex India

280 karakter – uzatılmış zevk (Yansın tweetler)

Mariners

Bu kötü bir fikir (Ben fazlasıyla trollüm, yapmayın diyor.)

Burger King

280 karakterle neler yapabileceğimizi bir düşünün. (Bizce “Kral kim?”den öte anketler düzenleyerek daha komik durumlara düşeceğiniz kesin. Şaka şaka, seviyoruz.)

Charmin

280 karakterden oluşan ilk #TweetFromTheSeat tweeti için bekleyemeyeceğiz. Kahvenize sarılıp ve ekstra zamana ihtiyaç duyduğunuz zamanlar için.

MoonPie

Bu hesabın Twitter’ın yeni 280 karakter sınırını test etmesi istendi ancak 100 yıllık bir marka olarak inanıyoruz ki takipçilerimiz öz ve geleneksel tweetlermizden keyif alıyor; bu nedenle reddettik. Eğlenmeye devam edeceğimizi umuyoruz, MoonPies’ın gelecek hareketlerini tartışmak adına olumlu bir ortam. Teşekkür ederiz.

Denny’s

Dün gece 280 karakteri kabul ettik. Ekstra 140 fasulye sattık. Büyüleyici. (Demek ki 140 karakterle kendinizi iyi anlatamamışsınız. Siz susun, ürünleriniz konuşsun.)

Chicago Bears

Teşekkürler Twitter. (Sanıyoruz bizim ihtiyacımız yok, demek istemişler.)

 

280 karakter fikri ilk anda kulağa hoş gelse de 11 yıllık bir alışkanlıktan vazgeçmek bir hayli zor olacak. “Yazacaklarım sığmadı” deyip sözcükleri bölünmüş olarak bırakamayacak ve o kadar tat alamayacağız belki de. Sonuç ne olacak hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Kaynak

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar