Çocukların Karnını Doyuran Emoji Yemekler!

Paylaşmayı unutmayın.

Emoji Yemekler

Günümüzde yardım kampanyaları günden güne artış gösteriyor ve bu artışla eşit oranda biz gönüllüleri de mutlu ediyor. Herkes bir canlıya yardım etmekten mutluluk ve haz duyar fakat “o an” harekete geçemeyebilir ve erteleyebilir. Fakat bir kampanyayı “yaratıcı ve ilgi çekici” bir hale büründürdüğünüzde, gönüllünün bilgi almama olasılığı neredeyse sıfıra iniyor. Sonrasında ise bu ilgi çeken kampanyaya bağışlar giderek artıyor. Bazı kampanyaların maalesef ismini dahi duyamadığımız olurken, bazıları yaratıcı fikirleri vasıtasıyla aklımıza kazınıyor ve cazip yönleriyle insanları bağışa yönlendiriyor. No Kid Hungry isimli yardım kuruluşu tam da bahsettiğimiz gibi yaratıcı bir adımla gönüllülerine kapılarını aralıyor: Emoji Yemekler!

Bu kampanyaya katılması oldukça zahmetsiz ve hatta bir o kadar keyif verici. Instagram vasıtasıyla saniyeler içinde bir çocuğun karnının doyması için bağışta bulunabilmemizi sağlayan bu kampanyaya katılabilmek için şu adımları izlemek gerekiyor: No Kid Hungry’nin Instagram hesabını ziyaret ediyorsunuz. Hesabın hikayeler kısmında bulunan 10 saniyelik videoyu izleyip yana kaydırmak suretiyle hemen ardından kendi emoji yemeğinizi hazırlamaya koyuluyorsunuz.

emoji yemekler

@nokidhungry

Size özel verilen boş tabağa, hemen altında yer alan emoji yiyeceklerden istediğinizi kullanarak kendinize has bir tabak yemek oluşturabiliyorsunuz. Üstelik tabağa eklediğiniz her bir yiyecek emojisi, organizasyona bağışlayacağınız miktarı temsil ediyor. Yani emoji sayısı ne kadar artarsa bağış miktarı da aynı oranda artıyor.

Kimsesiz veya yeterli beslenme şartlarına sahip olmayan çocukların zor durumlarına dikkat çekmek amaçlı BBH Newyork işbirliğiyle hazırlanan kampanyanın hedef kitlesini gençler oluşturuyor. Hedef kitlesi olarak özellikle gençleri seçen ve onları bilinçlendirmeyi amaç edinen bu kampanya, buna uygun mecra olarak da Instagram’ı seçmiş. Kullanıcılarının %90’lık dilimini gençlerin oluşturduğu bilinen platform, kesinlikle kampanya için doğru bir tercih olmuş diyebiliriz. Gençlerin duyarlılığını arttırmak ve sosyal medyayı doğru kullanmalarına yardımcı olmak adına oldukça doğru bir adım olabilecek bu kampanya, şimdilik oldukça başarılı devam ediyor.

Kampanya ile doğru kanal üzerinden oldukça geniş kitlelere yayılarak beklenenin çok üstünde bağışlar toplanması bekleniyor. Gençlerin sosyal medya üzerindeki gücü ve ezici çoğunluğunu, yardım gibi sosyal konulara çekmek oldukça kolay bir iş aslında. Dediğimiz gibi yeter ki doğru kanalları bulalım ve ilgiyi hedef kitleye çekecek yaratıcı adımları atalım.

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar