Brütalizm Hayranlarına Özel Kahve Makinesi

anza espresso makinesi

Paylaşmayı unutmayın.

Güne başlarken, kimimiz güzel bir kahvaltının, kimimiz ise bir fincan kahvenin hayalini kurarız. Hatta tutkunu olanlarımız, güne kahvesiz başlayamaz. Peki sabah kahvenizi, alışılagelmiş kahve makinelerinden yapmak yerine, bunlardan daha fazlası olan, modern bir kahve makinesiyle yapmak nasıl olurdu? Bizce de kulağa fazlasıyla hoş geliyor. Hem doğal görüntüsü hem de şıklığıyla özellikle brütalizm hayranları bu şık kahve makinesine bayılacak. Kahve tutkunlarının göz zevkine hitap edecek olan bu şık kahve makinesi “Anza”yı tanıyalım.

anza espresso makinesi

@thegadgetflow

Brütalist ve Minimal

Son yıllarda, teknoloji olarak kendini fazlasıyla geliştiren kahve endüstrisi, bu performansını tasarımda çok fazla gösteremedi diyebiliriz. Özellikle espresso makinelerinin estetiği neredeyse aynı kaldı. Ancak San Francisco merkezli tasarım şirketi Montaag’ın hazırladığı Anza, espresso makinesi tasarımda farkını ortaya koydu.

anza espresso makinesi

@thegadgetflow

Vahşi mimariden esinlenen ve iç dekorasyon adına minimalist tasarlanan bu kahve makinesi, tasarımıyla göz dolduruyor. Doğal ve minimum müdahale edilmiş görüntüsü, şıklıkla birleşince ortaya harika bir tasarım ortaya çıkarılmış. Çağdaş mimari akımlardan biri olan brütalizm tutkunları için bu makine, kesinlikle biçilmiş bir kaftan gibi görünüyor. Malzemeyi mümkün mertebe doğal haliyle kullanan; kaplama, süs ve boya gibi eklere yüz vermeyen brütalistler Anza’yı, mutfaklarında görmeden edemeyecekler.

anza espresso makinesi

@thegadgetflow

4 yıllık uğraşının ürünü olan bu Anza, modern ve şık tasarımının ötesinde özellikler de sunuyor. Uzaktan kontrol ve lOT -nesnelerin interneti- ve  Wi-Fi bağlantısı gibi özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Yani artık kahve makineleri, kahve tutkunları için sadece bir fincan kahve içmekle sınırlı kalmayacak.

anza espresso makinesi

@thegadgetflow

Montaag’ın müdürü Per Ivar Selvaag: “Şaşırtıcı bir biçimde espresso makineleri ve hatta kahve makineleri sektöründe yeni düşünce tarzı ve tasarım olarak çok az yol katedildi.” diyor ve ekliyor; “Özellikle iç mimariye verilen önem giderek artarken bu makinelerin minimal olanları maalesef çok az sayıda.”

anza espresso makinesi

@thegadgetflow

Ağustos ayı itibarıyla, Kickstarter üzerinden fon toplamaya başlayan Anza’nın geliştiricileri, Anza’yı; beton ve beyaz Corian olmak üzere iki farklı modelle piyasaya sunacak. Bir modern sanat eseri olan bu makinelerin, 2018 yılında 1.299 TL fiyatla satışa sunulması bekleniyor. Bu minimal ve modern makineyi mutfağımızın bir köşesinde görmeyi istemez miyiz? Kesinlikle ilk  göze çarpan detay olacaktır. Bu makine, kahve tutkunu olmayanlarımızı bile kahve müdavimi yapar, bizden söylemesi!

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar