Lisa, Beğenilecek Fotoğrafı Gözünden Anlar!

lisa

Paylaşmayı unutmayın.

Tatilde gün batımında en beğenilecek fotoğrafı yakalamak için güneşi kaçırıyor, arkadaş buluşmalarında Instagrama yüklediğinizde beğeni rekorları kıracak o fotoğraf için masadaki dedikodudan oluyor, grup fotoğraflarında en güzel çıktığınız fotoğrafı bulmak için defalarca ekranı sağa sola kaydırıyor fakat yine de Instagrama yüklenecek en güzel fotoğrafa karar veremiyor musunuz? Sıkı durun! Size harika bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Gezmeyi, görmeyi, tatmayı, dokunmayı ve en önemlisi bunları diğer insanlarla paylaşmayı seviyoruz. Gelişen teknoloji de bu paylaşımlar konusunda bize elinden gelen desteği sağlıyor.

Yaşanılan anları dondurmanın, tekrar tekrar bakmanın yanında artık başkalarının da görmesinin bir tık ötesi olarak onların beğenisini almaktan da hoşlanıyoruz. Yaşanılan andan bağımsız olarak, o ana ait paylaşılan bir fotoğrafın insanlar tarafından beğenilmesi bizi fazlasıyla mutlu ediyor. Ve işte o, Instagram’a yüklediğimizde herkesin beğenisini alacak fotoğrafı bulmakla paylaşmak arasındaki süre uzuyor da uzuyor.

Instagram’a fotoğraf yüklemeden yanınızdaki insanlara defalarca “sence hangisi daha çok beğenilir?” diye bir sürü fotoğraf göstermediniz mi? Yanınızda biri olmadığında fotoğrafı Instagrama yüklemeden dakikalarca hiç düşünmediniz mi?

Lisa, En İyi Arkadaşın Olmaya Geliyor…

Lisa, Instagram üzerinde hangi fotoğrafınızın daha çok beğenileceğini daha paylaşım yapmadan önce tahmin eden bir uygulama. Bu uygulamanın arkasında “machine learning” temelli bir teknoloji var. Bu da demek oluyor ki, beğeni rekorlarına imza atacak o fotoğrafı bulmanız artık yalnızca saniyeler alacak.

Burada bildiğimiz tekstil markalarından, butik pastahanelere, güzellik ve bakım merkezlerinden, zincir restaurantlara kadar geniş bir çerçevede kullanıcı kitlesine hitap edebilecek bir uygulamadan bahsediyoruz. Bu sebeple Lisa, yalnızca kişilerin değil aynı zamanda firmaların dijital pazarlama alanında sıklıkla kullandıkları Instagram için, en çok beğenilen fotoğrafı seçmesiyle satış rakamlarını yükseltebilme konusunda iddialı bir uygulamaya benziyor.

Lisa; Instagram’a koyacağınız fotoğraf konusunda, yalnız olduğunuz anlarda yaşadığınız ikilemi yok etmek, yanınızdaki insanları fotoğraf krizlerinden kurtarmak, size en beğenilecek fotoğrafının hangisi olacağını daha yüklemeden söylemek için geliyor. Kısacası “O”, sizin için, en iyi arkadaşınız olmaya geliyor!

Lisa, Lisa, Söyle Bana, En Güzel Fotoğraf Hangisi?

Instagram hesabınız ile Lisa’ya kaydınızı tamamlıyorsunuz.

Lisa

@Lisa

Kayıt işleminin hemen ardından altta “History” ve “Library” olmak üzere iki sekme karşılıyor sizi. Lisa’ya fotoğraflarınıza erişebilmesi iznini verdiğinizde telefonunuzda bulunan galeriye yöneliyor. Minimum 2, maksimum 5 fotoğraf seçerek hangisinin daha fazla beğenileceğini öğrenmek için sağ tarafta çıkan imlece tıklıyorsunuz. Lisa sizin için çalışmaya başlıyor.

Photo

@Lisa

En fazla beğeniyi alacak fotoğrafı bulduğunda ise o fotoğrafa en uygun etiket (#hashtag) seçenekleriyle Instagram’da paylaşmak üzere yönlendirme sağlıyor.

fotoğraf

@Lisa

History sekmesinde ise, daha önce yapmış olduğunuz sorgulamaları istediğiniz zaman görebiliyorsunuz. Ayrıca ekranı sola kaydırarak analizlerinizi uygulama içerisinden kaldırabilme imkanına da sahipsiniz.

Instgram

@Lisa

Lisa, şimdilik yalnızca iTunes üzerinden IOS işletim sistemli telefonlara indirilebiliyor. IOS üzerinden uygulamayı indirebilmek için linki tıklayabilirsiniz.

Bu heyecanlandırıcı özelliklere sahip uygulamanın en kısa zamanda Android işletim sistemli telefonlar için de yüklenebilir olmasını diliyoruz.

Lisa, en çok beğeniyi alacak fotoğraf için, en çok beğeni alacak uygulama! Like’larınız bol olsun…

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar