Dünyanın En Pahalı Süitleri – En Pahalı 10 Süit

Paylaşmayı unutmayın.

Dünyanın En Pahalı Süitleri – En Pahalı 10 Süit – İşyerinin bunaltıcı stresinden bir süre uzaklaşmak için tatil günlerini iple çekiyoruz. Yıl boyunca çalıştıktan sonra sıra keyif yapmaya geliyor. Hem eğlenip hem de dinlenmek için zevkli bir tatil ve konforlu bir otel bütün hayallerin başında geliyor. Tabii öyle oteller var ki, fiyatlarıyla dudak uçuklatıyor! İşte onlardan bazıları.

Dünyanın En Pahalı Süitleri – En Pahalı 10 Süit

Burj Al-Arab – 28.000 $

Dünyanın en pahalı otelleri denince aklınıza ilk gelenlerde biri tabii ki Burj Al-Arab. Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai’de bulunan Burj, dünyanın ilk yedi yıldızlı otelidir. Dünyanın en yüksek yedinci oteli olan Burj, mimar Tom Wright tarafından bir geminin yelkenini andıracak şekilde tasarlanmıştır.

dunyanin-en-pahali-suitleri-en-pahali-10-suit
@businessinsider

Bulmayı bekleyeceğiniz tüm lükslerin yanı sıra, denizaltıyla erişilebilen bir su altı restoranı vardır. Burj Al-Arab ayrıca 210 metre yükseklikte kendi özel helikopter pistine sahiptir. 

Mimar Wright, iki kata yayılmış 780 metrekarelik süit oda, 22 ayar altınla dekore etti. Ayrıca özel bir yemek alanı ve uşak, spa, özel salon ve her çağrınıza cevap verecek çok sayıda personel ile birlikte gelir. 

The Plaza – 40.000$

dunyanin-en-pahali-suitleri-en-pahali-10-suit
@tripadvisor

400 metrekarelik süite giriyorsunuz ve zarif bir şekilde tasarlanmış bir oturma odası ile karşılaşıyorsunuz. Suitte 3 yatak odası, 3 banyo, salon, 12 kişilik ayrı yemek odası ve fitness salonu bulunmaktadır. Yatak odasından beşinci caddenin muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Ek olarak, süitin sağladığı 24 saat uşak hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Hilltop Villa – 45.000$

Hilltop Villa, yalnızca süper zenginlerin erişebildiği bir cennette gizlenmiştir. 3 adet villası vardır:

İlk villa olan “The Delana” yı seçerseniz, gömme dolaplı bir ana yatak odası, kütüphane, oturma odanız olur. Ek olarak şelaleli ve jakuzili kendi büyük özel havuzunuz ve masif ahşap küvetiniz olur.

İkinci villa olan “The Dua” da benzer özelliklere sahiptir. Ancak tüm odaları birbirinden ayıran sürgülü kapılar ile iki kişi rahat bir şekilde uyur. 

Ve son olarak, “The Rua” ayrı bir yaşam alanı ve büyük bir özel havuza sahiptir. Üç villa arasında ikinci en büyük villadır. 

Muraka Süiti – Conrad – 50.000$

@pinterest

Süit, Maldivler’de Conrad’da yer almaktadır ve dünyanın ilk sualtı otel süitidir. Aynı zamanda Muraka iki katlıdır ve alt katı Hint Okyanusu’nun yaklaşık 16 metre altındadır. 

Hôtel Martinez – 53.000$

Hôtel Martinez, Côte D’Azur’daki en iyi bilinen tatil yerlerinden biri olan Fransa’nın Cannes şehrinde yer almaktadır. 

dunyanin-en-pahali-suitleri-en-pahali-10-suit
@luxurytraveladvisor

53.000$ ile otelin en üst katındaki 1000 metrekarelik süitin keyfini çıkarabilirsiniz. Bunun yanında kendi özel ahşap panelli panorama terasınızdan okyanusun muhteşem panoramik manzarasına bakabilirsiniz. Ayrıca dört yatak odasının her birinde kral boy yataklar vardır. Ayrı bir oturma ve yemek odası, Türk hamamı ve terasta özel jakuziniz de olacak.

Eğer sanatla ilgileniyorsanız da süitin duvarlarını süsleyen Picasso ve Matisse eserleri de dikkatinizi çekecektir. Dünyanın En Pahalı Süitleri…

Ty Warner Penthouse – Four Seasons –60.000$

@fourseasons

Süit, şehrin 360 derecelik panoramik manzarasına sahiptir. Yani, New York şehir merkezinin manzarasını sunan dört cam balkon içerir. 

Bu süitin hizmetleri arasında spa, kaya kristali bir banyo, özel bir misafir yöneticiniz var. Hatta hizmetinizde olan şoförlü bir Rolce Royce’ a sahip olacaksınız. 

The Mark Penthouse – 75.000 $

5 yatak odası, 6 banyo, 4 şömine, 2 ıslak bar, 2 tuvalet ve geniş bir açık plan oturma odası alacaksınız. 

dunyanin-en-pahali-suitleri-en-pahali-10-suit
@tripadvisor

Oturma odası deyip geçmeyin! Bu süit odadaki oturma odası 26 fit tavanlı tam boy bir balo salonuna dönüşebiliyor! Ve Penthouse süitin belki de en güzel özelliği Central Park manzarasına sahip 250 metrekarelik terasıdır.

Hotel President Wilson – $80,000

Cenevre Gölü ve Mont Blanc’ın panoramik manzarasının yanı sıra 12 yatak odası, 12 banyo ve göle bakan bir jakuzi küvet vardır.

@lonelyplanet

Lüks mobilyalar ve manzaraların yanı sıra 7/24 kişisel asistan, özel şef ve uşak gibi hizmetler de ayağınıza seriliyor.

Bu otelde kurşun geçirmez cam, 7/24 güvenlik, süit genelinde güvenlik kamera sistemi vardır. Ayrıca değerli eşyalarınızı saklamak için güçlendirilmiş bir kasanız da var. Ayrıca 1930 Brunswick bilardo masası, Steinway kuyruklu piyano ve bir sinema sistemi sizi bekliyor olacak.

The Palms – $100,000

@luxurytravelmagazine

Empathy Suite Eski Sky Villa süitinin Damian Hurst tarafından tamamen elden geçirilmiş halidir!

100.000 $’a iki ana yatak odası, masaj masaları, Las Vegas şeridine bakan konsollu bir jakuziniz var. Bir tuz dinlenme odası ve mülk sanat koleksiyonu ve olanaklarına özel bir tur alacaksınız. 

Lüks Denizaltı Oteli – 150.000$ – Dünyanın En Pahalı Süitleri

Dünyanın en pahal oteli olan Lover’s Deep Hotel, St Lucia’da bulunur. Ve isteğinize göre Karayipler’ e gidebilirsiniz.

dunyanin-en-pahali-suitleri-en-pahali-10-suit
@luxtionary

Kendi kaptanınız, özel şefiniz ve uşağınız, denizaltına çift yönlü sürat teknesi transferleri ve helikopter transferleri var. Sahil inişleri ve şampanya banyosu gibi lüks içeren dalgaların altında 5 yıldızlı konaklama alacaksınız.

Ayrıca, dilerseniz seferi kendi tercihlerinize göre değiştirme seçeneğiniz de vardır. Bu nedenle belirli bir yeri diğerine tercih ederseniz, kaptan komutlarınızı takip edecektir. 

KAYNAK: WEALTHY GORILLA

Facebook Yorumları

Paylaşmayı unutmayın.

İlgili Sayfalar